nuda
Ona i on

Czy nuda zabija związek

Często czujemy się znudzeni nie dlatego, że nie mamy nic ciekawego do roboty, ale ponieważ w naszym życiu brakuje różnorodności i kreatywności. Codzienne sprawy – zakupy, obiad, dzieci, szkoła – przytłaczają tak bardzo, że popadamy w rutynę.

Nuda jest często spowodowana brakiem wyzwań, malkontenctwem, długotrwałym rozleniwieniem i brakiem jakichkolwiek celów. Jest to szczególnie widoczne teraz, po pandemii. Zamknięcie w czterech ścianach, w jednym środowisku przez długi czas mocno nas rozleniwiło. Choć na całe szczęście już od jakiegoś czasu możemy pójść do kina, do restauracji czy na siłownię, to jednak pewne złe „nawyki” z czasu pandemii pozostały. Przecież na kanapie jest tak przyjemnie…

Nudna druga połówka

Takie nudne życie może być także katalizatorem problemów w związku. Z jednej strony rozdrażnienie, że „nic się nie dzieje”, że życie ucieka nam między palcami. Z drugiej strony to niespełnione oczekiwania. Najgorsza sytuacja jest wówczas, gdy parter/partnerka jest pełna wigoru, nie znosi domowej nudy, natomiast „ta druga” lub „ten drugi” nadaje na zupełnie innych falach. Kłótnie i konflikty gwarantowane.

Najlepiej zwalczyć nudę robiąc wspólnie coś kreatywnego, co sprawia wspólną przyjemność, co nas rozwija. To pomoże uciec od codziennej rutyny i da energetycznego „kopa” w związku. Nawet jeśli nuda jest czasem nieunikniona, szczególnie gdy brak nam sił na różne aktywności, to warto dbać o to, aby nie pochłonęła naszego życia. Zawsze istnieją bowiem sposoby, aby się z niej wyrwać – trzeba tylko chcieć.

Jesteśmy jak puzzle, czyli 1+1

Puzzle to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. Puzzle są dostępne w przeróżnych wersjach. Mogą to być zdjęcia, grafiki, a nawet konstrukcje przestrzenne. Ba, możecie nawet przerobić zdjęcie np. z waszych wakacji i zrobić z nich puzzle. Od 100 do kilku tysięcy kawałków. W sam raz na nudne popołudnia i wieczory.

Nadróbcie zaległości filmowych

Sposób na odstresowanie się po długim dniu – dobry film, o tak!! Dostępność platform online z filmami i serialami powoduje, że ten sposób na nudę jest na wyciągnięcie ręki. Może jednak lepiej ruszyć się z domu i pójść do kina? Którąkolwiek opcję nie wybierzecie, filmy i seriale na pewno nie pozwolą się nudzić! Wystarczy wciągnąć się w serial z 10 sezonami…

Rysujcie, kolorujcie, bądźcie kreatywni

Rysowanie rozwija kreatywność, pozwala wyrażać emocje i uczucia, rozwija zmysły i uwalnia mózg od myślenia o problemach dnia codziennego. Niezależnie od zdolności artystycznych powinieneś tego spróbować. Malujcie farbami, szkicujcie ołówkiem, rysujcie kredkami. To może być wspólny obraz, który później powiesicie w sypialni. Wspólne rysowanie i malowanie naprawdę relaksuje i odpręża. Chwyćcie za papier, ołówki i kredki i pozwólcie kreatywności po prostu płynąć!

Majsterkowanie i rękodzieło

DIY (zrób to sam) pozwala ludziom stworzyć różne rzeczy, takie jak meble, dzieła sztuki, biżuterię, ubrania i inne. Czy to dzierganie szalika, czy robienie naszyjników – jest coś szczególnego i niezwykłego w tworzeniu czegoś własnymi rękami. Nawet jeśli nie macie wcześniejszego doświadczenia z rzemiosłem lub projektami DIY, istnieje wiele tutoriali online, które pomogą zacząć. Z odrobiną cierpliwości i praktyki, majsterkowanie i rękodzieło może stać się hobby na całe życie, które może przynieść radość i satysfakcję. DIY to także świetny pomysł na prezent dla ukochanej osoby.

Pomysłów na nudę może być oczywiście dużo, dużo więcej. Tak naprawdę chodzi o wykrzesanie energii i kreatywności. Zamiast więc ślęczeć na kanapie, zróbcie razem coś ciekawego!

My name is John :) Znajomi mówią do mnie Johny. A jestem po prostu Janek. I po prostu lubię pisać o tym, co mi tam do głowy wskoczy.